Son günlerde, gündemi youtuberlerin isyanlarıyla meşgul eden youtube dolayısıyle Google son kararıyla tekrar gündeme düşmeyi başardı. Youtube konusunda takındığı tavrı, bu kararından sonra anlam kazanmaya başladı. Sanırım devir artık ‘’ kaliteli içerik ve Google ‘’ devri.
Kaliteli içerik ve Google akımının ilk adımları

Aslında bunun bi ilk adımından söz edemeyiz. Google ilk günlerinden bu zamana kadar bunun hayalini kuruyordu. Bu yönde çok fazla adımlar attı. Etkisini herzaman hissettik. Özellikle webmaster, seo, sem uzmanları bu konuda Google’nin nabzını hiç bırakmıyor.

Son senelerde Google bizlere artık daha zeki olduğunu göstermek niyetinde. Bünyesine dahil ettiği kuantum bilgisayarlar’ı etkin bir şekilde kullandığını, bize her fırsatta göstermekten çekinmiyor. Bunun etkilerini kullanıcılar, Google çeviri ile hissetse bile, Google ile aktif etkileşimde olan güruh, bunu 2-3 senedir iyice hissediyor.

Webmaster ve seo uzmanları bu kaliteli içerik ve Google hikayesine bayadır aşina iken youtuberlar etkilerini yeni yeni kabul ediyorlar. Ya da etmiyorlar. Youtube vs youtuber söz konusu. Ama konumuz işin bu boyutu değil.

Bildiğiniz üzere Trump’ın başa geçişi dünyanın halen en büyük gündem maddelerinden biri. Kitleler, pazarları, pazarlarda parayı doğurur. Mantığı ile, pek çok haber şirketi, internet üzerine kaliteden ve doğru bilgiden daha doğrusu bir bilgi kırıntısından yoksun bilgilerle tıklama rekorları aldı.

Siz de hemen hemen denk gelmişsinizdir. Şöyle ki;

Öyle bir şey dedi ki…Bunu da yaptı…

Bu tarz haber başlıkları,  tabiri caizse artık mide bulandırıcı bir hal aldı. İşte burda Google çalışma mekanizmasını anlamak gerek. Senin sevdiğini Google de sever. Çünkü bunun için milyonlarca dolar döktü. Buraya geldiyse senin sayende geldi. Seni kaybetmek istemiyor.

Bu yüzden devir artık bu kafadaki orkların devri değil. Devir kaliteli içerik ve Google devri…

Google, Trump hakkında bu tarz sansasyon haber yapan internet sitelerinden adsense reklamlarını çekeceğini açıkladı. Bu uygulama aslında, youtube de 20 milyonun üstünde takipçi kitlesi olan ünlü youtuberların videolarının artık 1 milyon bile izlenememesi ile aynı sebep.

Kaliteli içerik ve Google kısacası.

Google’un adsense reklamlarını bu kafadaki kuruluşlardan çekeceğini açıklaması çok sevindirici bir haber. Artık bazı şeylere kalite gelmesi gerekliydi.
CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz